Otomatik Temizlemeli Kat Kaloriferi

Otomatik Temizlemeli Kat Kaloriferi Özellikleri

Kozlusan katı yakıtlı kalorifer kazanı, 25 mm çapa kadar büyüklüğü olan her cins kömür, pellet*, prina, fındık kabuğu gibi yakıtları yakabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Üstün teknoloji ile üretilen kazanlarımız, mono blok çelik gövde üzerine özel duman boruları, kazanın verimini arttırıcı özel türbülatörleri ve tamamen kaynak konstrüksiyonu kullanılarak imal edilmiştir. Benzerlerinde görülen, yakıt haznesinden duman gelmesi riski KOZLUSAN kat kaloriferinde yoktur.  Kazanın yanma odası dizayn edilirken, oluşacak max. Sıcaklık göz önünde bulundurularak kalın döküm malzeme kullanılmıştır. Bu durum kalorifer kazanının ömrünü uzatır. Kazan izolasyonu cam yünü izole malzemesi ile yapılmakta olup, ısı kaybı en alt seviyeye çekilmiştir. KOZLUSAN Otomatik Yüklemeli Kat Kaloriferlerinin özelliği; yanan yakıtın üzerine yakıt atılmaması, bu işlemin yükleyici sayesinde alttan yukarıya doğru yapılması alevin doğrudan su ile temasını sağlar ve ısınma süresi daha az kömür kullandırılarak hızlandırılır.
(*) Pellet yakan cihazın sistemi farklıdır.

OTOMATİK BORU TEMİZLEME SİSTEMİ

Yükleme mekanizmasına bağlı sistem ile her yakıt yükleme sırasında duman borularının içinde yer alan yayları harekete geçirerek kazanı sürekli temiz tutup kullanıcıyı alev borusu temizleme zahmetinden kurtararak kazanı ilk günkü gibi yüksek verimde çalıştırmaya imkan sağlamaktadır.

OTOMATİK KARIŞTIRMA SİSTEMİ

Normal kat kaloriferleri kazanlarında yanma potasında oluşan taşlaşmış küller (cüruflar) delikleri kapattığı için ateşin verimli ve sürekli yanmasını engellemektedir. Hareketli ocak yapısına sahip olan bu modelde otomatik karıştırma mekanizması ile %100 tam yanma sağlamaktadır. Bu sayede kullanıcı makine kapağını açıp külleri karıştırma derdinden kurtarmaktadır.

KÜL BOŞALTMA SİSTEMİ 

Yanma odasında oluşan külleri çift helezon aksamı yardımıyla yanma potasının iki yanını tarayarak makine dışına, poşete veya kül kutusuna boşaltmaktadır.

Ürünün bu özelliği sayesinde kullanıcıyı kül çıkarma derdinden kurtarır, rahatlık ve güvenlik sağlar. (Kozlusan Patentli)

OTOMATİK TUTUŞTURMA SİSTEMİ

Yakıtın ilk tutuşturulma işlemi otomatik olarak gerçekleştirmeye yarayan sistemdir. Bu sayede kullanıcı kazanı tutuşturmak için diğer yanıcı maddelere ihtiyaç duymadan otomatik olarak güvenli ve rahat bir şekilde tutuşturur.

ONLINE AMPER ÖLÇME İLE MOTOR KORUMA

Yakıt içerisinden çıkan yabancı cisimlerden kaynaklanan motora zarar verme sorununu önlemek amacıyla geliştirilen bu sistem sayesinde motor üzerindeki amper değeri sürekli ölçülerek gerçekleşebilecek ani bir artışta devreye girerek motorun zarar görmesini engeller. 

YENİ KONTROL KARTI İLE DAHA RAHAT KULLANIM 

Kolay Türkçe Menü : Haftanın yedi günü günde üçer defa sistemi aç-kapa özelliği sayesinde hafta boyunca istediğiniz zamanlarda kazanı otomatik olarak çalıştırıp durdurabilirsiniz.

Dijital Fan Kontrol Sistemi : Fan devirlerini dijital olarak kontrol kartı üzerinden ayarlayabilir prina gibi hafif yakıtları yakabilmeniz için fan hızını en düşük seviyeye rahatlıkla getirebilirsiniz.

Uyku Modu : Otomatik olarak tutuşturulan kazanı ilerleyen zamanlarda sönmemesi için belirli saatlerde devreye girererk içerideki ateşi canlı tutmaya yarar.

Boyler Sıcaklık Sensörü : Kazana bağlı olan boylerdeki suyun ısısını görmeye yarayan sistemdir. (Opsiyonel)

Ürün Fiyatı : -

Bunlar da İlginizi Çekebilir